Izrāde veidota pēc grieķu rakstnieces Lenas Divani romāna “Septiņas dzīves un viena liela mīlestība. Kaķa memuāri” motīviem. Izrādes varonim šī jau ir septītā dzīve, un viņš ir stingri nolēmis, ka to nedrīkst izniekot. Liktenis viņu ir savedis ar rakstnieci, un kaķis ķeras pie viņas pieradināšanas, lai tiktu iemūžināts kādā no viņas stāstiem.
Lielākoties izrādes tiek veidotas par cilvēku savstarpējām attiecībām, retāk par to, kādas attiecības veidojas starp cilvēku un dzīvnieku. Taču radošā komanda ir pārliecināta, ka šādas attiecības atstāj ne mazāk nozīmīgu nospiedumu cilvēka dzīvē. Jau izsenis kaķiem tiek piedēvētas maģiskas īpašības. Cilvēkam varētu šķist, ka viņš ir tas, kurš pieņem lēmumu paņemt mājās kaķi, bet patiesībā dzīvnieks izvēlas sev saimnieku. Mēdz teikt, ka viņš ierodas ar savu sūtību tieši tad, kad ir visvairāk vajadzīgs.
Izrādes “Kaķa memuāri” varonis rod mājas pie sievietes, kuras sirds ir cieši noslēgta, taču kaķa neatlaidība pierādīt savu nozīmību visu maina. Režisors Māris Korsiets stāsta: “Kaķim ir svarīgi, lai viņu ielaiž sirdī, lai arī no malas tas tā ne vienmēr izskatās. Mūsu varoņa saimniece ir dzelzs lēdija, kura turklāt sevi uzskata par suņu cilvēku. Un šajā izrādē tiek izstāstīts viņas sirds pakāpeniskās atmaigšanas stāsts. Tā ir izrāde par mīlestību un dzīvnieka uzticību.”
“Bieži vien cilvēkiem dzīvnieki mājās ir tikai kā objekts, kurš pilda kaut kādas funkcijas. Gribētos, lai vairojas izpratne, ka arī dzīvnieki jūt; arī viņiem ir savas domas; arī viņiem nav vienalga. Varbūt šķērslis to saprast ir tas, ka dzīvnieki nerunā ‘mūsu valodā’? Ja tas tā ir, tad šajā izrādē tiks dota iespēja sadzirdēt, kas tad dzīvnieku prātos varētu notikt. Un varbūt saprast, ka bieži vien mēs, cilvēki, paši uzvedamies kā dzīvnieki, ne tai labākajā nozīmē, kamēr dzīvnieki var būt ‘cilvēcīgāki’ nekā paši cilvēki,” stāsta aktrise Zanda Mankopa.
Izrādes radošo komandu veido Māris Korsiets (režija), Kristīne Veinšteina (dramatizējuma autore), Egils Viļumovs (scenogrāfs un kostīmu mākslinieks), Gatis Preitāgs (mūzikas konsultants), Sergejs Vasiļjevs (gaismu mākslinieks). No grieķu valodas tulkojusi Iveta Skrastiņa.
Izrādes ilgums – 1 stunda 10 minūtes, paredzēta skatītājiem no 14 gadu vecuma.
Pirmizrāde – 10. decembrī plkst. 18.30, nākamās izrādes – 11. decembrī plkst. 18.30, 25. janvārī plkst. 13.00 un 18.00.
Biļetes: Daugavpils teātra kasē (654 26520), „Biļešu paradīze” kasēs visā Latvijā un internetā www.bilesuparadize.lv.